www.tomzal.pl

niedziela, 21 grudnia 2014

Typ żaluzji fasadowych - Część IIW ostatniej części opisywaliśmy modele zewnętrznych żaluzji fasadowych type Cetta, powiedzmy więc nieco więcej o kolejnym modelu typu Zetta.

Żaluzje typu Zetta charakteryzują się wysokim stopniem zasłaniania oraz stylem prowadzenia lameli w listwach na przemian po jednej lub drugiej stronie. Najczęstszym występującą i najbardziej popularną obecnie wersją są żaluzje Zetta 70 lub 90 i spełniają najwyższe kryteria stosowane wobec obecnych rolet i żaluzji. Zawdzięczają to niezwykle nowoczesnemu  wyglądowi i luksusowemu wykonaniu na przykład w budynkach reprezentacyjnych i halach supermarketów.  Przeznaczone są do zasłaniania naprawdę wielkich przestrzeni. Montaż może być wykonany na fasadzie, na ramie okiennej lub we wnęce.

Z dodatkowych zalet można wymienić znaczne obniżanie poziomu hałasu pochodzącego z zewnątrz oraz wspomniana wcześniej solidność i długotrwałe użytkowanie. Lamele żaluzji Zetta W zamkniętym stanie lamele tworzą jednolitą płaszczyznę, która gwarantuje idealne  osłonięcie przed promieniowaniem słonecznym.

Żaluzja fasadowa sterowana jest za pomocą linki (sznura) z włókna poliestrowego umożliwiając łatwą i szybką manipulację z żaluzjami o mniejszych rozmiarach. Sterowanie żaluzjami za pomocą korbki świetnie sprawdzi się przy nieco większych żaluzjach. Korbka jest wykonana z elementów stalowych, aluminiowych lub z tworzywa. Mamy też do wyboru sterowanie za pomocą napędu elektrycznego silnikiem elektrycznym umieszczonym standardowo w środku listwy górnej. Przy pomocy jednego silnika można sterować kilkoma żaluzjami fasadowymi jednocześnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz