www.tomzal.pl

środa, 28 stycznia 2015

Tkaniny markizowe


Markizy należą do dekoracji wyjątkowo reprezentatywnych i tkanina, z której jest wykonana stanowi czynnik decydujący przede wszystkim o wyglądzie, ale nie tylko, bowiem służy również do ochrony przed słońcem. Aby sprostać oczekiwaniom wielu klientów, markizy występują w równie szerokiej gamie wzorów tkanin, co rolety i żaluzje.  Tkaniny powstają z wysokogatunkowych materiałów i systematycznie podlegają ciągłym testom mających za zadanie dopracować ich właściwości wizualne i ochronne. Warto również zwrócić uwagę, że markizy są one kilkukrotnie skuteczniejsze w zasłanianiu ostrego światła słonecznego niż rolety wewnętrzne, emitują ciepło na zewnątrz tuż przed szybą.

Zabezpieczenia tkanin markizowych
Podczas procesu produkcji markiz wykorzystuje się tkaniny akrylowe, które zabezpiecza się impregnatem na bazie Teflonu podwyższającego odporność materiału na zabrudzenia i krople deszczu. Tkaniny impregnowane teflonem, jeżeli są odpowiednio użytkowane (kąt pochyłu tkaniny przynajmniej 30 stopni), bywają odporne nawet na krótkotrwałe opady deszczu. 

Na co zwracać uwagę podczas użytkowania markizy?
Podstawowym zaleceniem jest by nie rozwijać markizy podczas intensywnych opadów, narażając ją w ten sposób na długotrwałe zawilgocenie. Długotrwały wpływ wody na powierzchni tkaniny może doprowadzić do przeciążenia mocowań a co za tym idzie wystąpienia falistości płaszczyzny tkaniny i nieznacznych deformacji. Jeżeli już zdarzy się taka sytuacja, należy natychmiast rozwinąć markizę w suchym mięsu i pozostawić do wyschnięcia. 

Uszkodzenia tkaniny markizowej
W produkcji markiz używa się zazwyczaj tkanin najlepszego gatunku, nowoczesnych maszyn i wysokiej, jakości przędzy. Jednak pewnych zmian wypływających z wystawienia materiału na czynniki zewnętrzne uniknąć nie można. Dodatkowo podczas zwijania powstaje różna średnica nawinięcia wywołująca nierównomierne naprężenia powodujące falistość tkaniny w obrębie szwów czy widoczne zagniecenia. Szczególnie dużej uwagi wymagają pasma boczne tkaniny markizowej - może dojść do lekkiego opadnięcia brzegów tkaniny.

Dodatkowe informacje na temat przeznaczenia markiz znajdziecie tutaj: http://www.tomzal.pl/oferta/markizy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz